top of page
Lider w serwisie okien i drzwi w Polsce

Lider  w serwisie okien i drzwi w Polsce

Jak Zdemontować Skrzydło Okna PCV: Praktyczny Poradnik

Demontaż skrzydła okna PCV może wydawać się skomplikowany, ale przy odpowiedniej wiedzy i narzędziach jest to zadanie, które można wykonać samodzielnie. W tym poradniku krok po kroku wyjaśnimy, jak zdemontować skrzydło okna PCV, zwracając uwagę na różnice w budowie okuć różnych firm oraz podobieństwa w zasadach demontażu.Jak zdemontować skrzydło okienne
Jak zdemontować skrzydło okienne


Przygotowanie do Demontażu


Zanim przystąpisz do demontażu skrzydła, upewnij się, że masz wszystkie niezbędne narzędzia:


• Śrubokręt płaski

• Klucz imbusowy 4

• Kleszcze lub szczypce

• Młotek z gumową końcówką


Pamiętaj również o zachowaniu ostrożności i pracy w bezpiecznych warunkach.


Krok 1: Otwórz Okno


Pierwszym krokiem jest pełne otwarcie okna. Ułatwi to dostęp do okuć i umożliwi bezpieczne zdemontowanie skrzydła.


Krok 2: Zdejmij Osłony Okucia


W większości okien PCV osłony okuć można łatwo zdjąć. Użyj śrubokręta płaskiego, aby delikatnie podważyć osłony i zdjąć je. To pozwoli ci na dostęp do śrub mocujących skrzydło.


Krok 3: Odblokuj i Wysuń Trzpień z Górnego Zawiasu


W większości okuć okiennych stosowane są wysuwane trzpienie, które posiadają blokadę wysuwu w zależności od producenta. Oto jak to zrobić:


1. Zlokalizuj blokadę trzpienia: Blokady trzpieni różnią się w zależności od producenta. Mogą to być małe dźwignie, klipsy lub przyciski.

2. Odblokuj trzpień: Użyj odpowiedniego narzędzia (np. śrubokręta lub szczypiec) do odblokowania trzpienia. Czasami wystarczy delikatnie przesunąć lub unieść blokadę.

3. Wysuń trzpień: Po odblokowaniu trzpienia, użyj kleszczy lub szczypiec, aby go delikatnie wysunąć. Upewnij się, że trzymasz skrzydło, aby nie opadło po wysunięciu trzpienia.


Krok 4: Zdejmij Skrzydło z Dolnego Zawiasu


Po wysunięciu trzpienia z górnego zawiasu, delikatnie unieś skrzydło do góry, aby zdjąć je z dolnego zawiasu. Może być konieczne lekkie kołysanie skrzydłem, aby je uwolnić.


Różnice w Budowie Okuć


Różne firmy produkujące okucia mogą mieć nieco odmienne konstrukcje, ale zasady działania pozostają podobne. Najczęściej spotykane różnice to:


Kształt i rozmiar śrub: Mogą różnić się w zależności od producenta, dlatego warto mieć przy sobie zestaw różnych śrubokrętów i kluczy.

Rodzaj zawiasów i trzpieni: Niektóre okna mogą mieć zawiasy, które wymagają dodatkowych narzędzi do demontażu.

Osłony i zabezpieczenia: W niektórych modelach okien mogą występować dodatkowe osłony lub zabezpieczenia, które trzeba zdjąć przed demontażem skrzydła.


Podsumowanie


Demontaż skrzydła okna PCV jest zadaniem, które można wykonać samodzielnie, pod warunkiem, że masz odpowiednie narzędzia i wiesz, jak to zrobić. Kluczowym elementem jest zrozumienie, że mimo różnych konstrukcji okuć, zasada demontażu jest zazwyczaj podobna. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, zawsze warto skonsultować się z fachowcem lub skorzystać z usług profesjonalnego serwisu.


Jeśli potrzebujesz pomocy w demontażu lub innych usługach związanych z oknami, zapraszamy do kontaktu z Sky-Soft Polska sp. z o.o. Oferujemy kompleksowy serwis okien, który obejmuje nie tylko demontaż, ale także naprawę i regulację okien PCV oraz aluminiowych.


Mamy nadzieję, że ten poradnik okazał się pomocny! Jeśli masz dodatkowe pytania lub potrzebujesz wsparcia, nasz zespół jest zawsze gotowy do pomocy.


Kontakt:


• Strona internetowa: www.sky-soft-polska.com

• Telefon: +48 505 912 001

• Adres: ul. Okrętowa 70a, 01-309 Warszawa

6 wyświetleń

Comments


Opisz na swój problem

Wypełnij formularz lub zadzwoń, aby umówić się na darmową konsultację telefoniczną

Obszar działania:

Cała Polska

ul. Okrętowa 70a
01-309 Warszawa

bottom of page