top of page
Lider w serwisie okien i drzwi w Polsce

Lider  w serwisie okien i drzwi w Polsce

Regulacja Okien i Okuć Okiennych - Poradnik

Regulacja Okien i Okuć Okiennych - Poradnik


Dlaczego regulacja okien jest ważna?


Regulacja okien to kluczowy element dbałości o komfort i energooszczędność w naszym domu. Niewłaściwie ustawione okna mogą powodować przeciągi, wycieki ciepła i trudności w otwieraniu oraz zamykaniu. Regularne serwisowanie i regulacja okuć okiennych zapewniają nie tylko wygodę użytkowania, ale także przedłużają żywotność okien.Regulacja okien - Fachowiec
Regulacja okien - Fachowiec


Kiedy należy regulować okna?


1. Przeciągi i wycieki powietrza: Jeśli czujesz zimne powietrze w pobliżu okien, może to oznaczać, że uszczelki są zużyte lub okna wymagają regulacji.

2. Trudności w otwieraniu i zamykaniu: Kiedy okna nie otwierają się lub zamykają płynnie, prawdopodobnie konieczna jest regulacja okuć.

3. Wzrost rachunków za ogrzewanie: Nieszczelne okna mogą prowadzić do zwiększonego zużycia energii, co wpływa na wyższe rachunki za ogrzewanie.

4. Skropliny i wilgoć: Nadmiar wilgoci na szybach może być sygnałem, że okna nie są dobrze uszczelnione.


Jak samodzielnie wyregulować okna?


1. Przygotowanie narzędzi: Potrzebne będą klucze imbusowe (zwykle 4 mm) oraz ewentualnie śrubokręty.

2. Sprawdzenie okuć: Otwórz okno i sprawdź, czy okucia działają płynnie. Jeśli czujesz opór, konieczna będzie regulacja.

3. Regulacja: Zlokalizuj śruby regulacyjne na okuciach. Zwykle znajdują się one na bokach oraz na dolnej części skrzydła okiennego. Obracaj śruby w prawo lub w lewo, aby odpowiednio ustawić pozycję okna.

4. Testowanie: Po dokonaniu regulacji, kilkakrotnie otwórz i zamknij okno, aby upewnić się, że działa płynnie i bez oporu.

5. Uszczelki: Sprawdź stan uszczelek i w razie potrzeby wymień je na nowe. Dobrze uszczelnione okna to podstawa energooszczędności.


Kiedy warto zlecić regulację profesjonalistom?


Nie zawsze mamy czas i umiejętności, aby samodzielnie przeprowadzić regulację okien. W takich przypadkach warto skorzystać z usług profesjonalistów. Firma Sky-Soft Polska oferuje kompleksowy serwis okien, w tym regulację okuć, wymianę uszczelek i inne usługi związane z naprawą i konserwacją okien. Działamy na terenie największych miast Polski, zapewniając najwyższą jakość usług i pełne zadowolenie klientów.


Nasza oferta


Sky-Soft Polska specjalizuje się w:Kontakt z nami


Strona internetowa: www.sky-soft-polska.com

Telefon: +48 505 912 001

Adres siedziby: ul. Okrętowa 70a, 01-309 Warszawa


Zapraszamy do skorzystania z naszych usług! Twoje okna zasługują na najlepszą opiekę.


Ten poradnik pomoże Ci zrozumieć, jak ważna jest regulacja okien i okuć okiennych oraz jak ją przeprowadzić. Skorzystaj z naszych usług, aby zapewnić sobie komfort i oszczędności na lata.

1 wyświetlenie

Comments


Opisz na swój problem

Wypełnij formularz lub zadzwoń, aby umówić się na darmową konsultację telefoniczną

Obszar działania:

Cała Polska

ul. Okrętowa 70a
01-309 Warszawa

bottom of page